Тиери Анри се наслади на втората си победа начело на Монако, след като монегаските надвиха Амиен с 2:0 като гости в мач от 16-ия кръг на Лига 1.

Радамел Фалкао вкара две дузпи, за да може закъсалият тим от Княжеството да подобри актива си до 13 точки и поне преди останалите мачове да се изкачи на 17-о място.

Колумбиецът реализира първия наказателен удар малко преди почивката, когато Беноа Бадиашиле бе фаулиран от Емил Крафт.

През второто полувреме домакините натиснаха, но така и не стигнаха до гол. Вместо това в 97-ата минута Фалкао гарантира успеха на Монако от нова дузпа и вече има 7 гола през сезона.

Така хората на Анри понатрупаха самочувствие напоследък, като преди преди победиха и Каен и взеха 6 точки от последните 9. Със сигурност обаче им предстои още доста работа в стремежа да се изкачат в подреждането.