Монако продължи с възхода си в Лига 1, като удари Лион с 2:0 у дома и се изкачи на 17-о място с 22 точки и вече е извън зоната на изпадащите.

Монегаските спечелиха 7 точки от последните си 3 двубоя и завръщането на Леонардо Жардим определено дава резултат.

Желсон Мартинс изигра много силен мач за победителите, като откри резултата в 18-ата минута с нисък удар. В 27-ата Рони Лопес удвои аванса, след като отне от Лео Дюбоа и спокойно стреля в далечния ъгъл.

Олимпик игра много слабо до почивката, но след нея се подобри и можеше да върне интригата в средата на второто полувреме, когато Камил Глик направи дузпа. Мемфис Депай обаче изпълни лошо и Даниел Субашич спаси.

За гостите не игра Набил Фекир и като цяло Лион развали добрите впечатление след равенството срещу Барселона в Шампионската лига и остана с 46 точки, като е трети в класирането, но вече на 5 точки от втория Лил и на цели 22 от лидера ПСЖ.