Мегазвездата Кристиано Роналдо се върна в националния отбор на Португалия за първи път след Световното първенство в Русия.
Роналдо беше включен от селекционера Фернандо Сантош за мачовете с Украйна и Сърбия, първите европейски квалификации по пътя към първенството през 2020-а година за защитаващите титлата си португалци.
Това ще бъде и първият мач с националния екип за 34-годишната звезда след обвиненията в изнасилване през юни, дошли от САЩ. Самият футболист отрече всякакво участие в подобно деяние.
Португалия ще играе на 22-и март с Украйна и на 25-и март със Сърбия в Лисабон. Лидерът на Ювентус е и водещ голмайстор в Европа за национален отбор с 85 попадения за страната си, а също така е и играчът с най-много срещи за своята страна- 154, като е национал вече 17 години.
Последният мач за Роналдо беше поражението от Уругвай с 1:2 на осминафиналите в Русия, а без него тимът спечели три победи и в три мача завърши наравно, като се класира за финалната фаза на турнира Лига на Нациите.
Също така това ще бъде и първи мач за Кристиано като футболист на Ювентус, където премина през лятото от Реал (Мадрид). Той затвърди високата си класа преди два дни, като буквално сам класира Юве на четвъртфинал в Шампионската лига след 3:0 над Атлетико (Мадрид).
На предишното първенство на континента през 2016-а година Португалия надделя с 1:0 над Франция, въпреки че Кристиано Роналдо излезе с конутзия.







"Възраждане": Имаме законопроект за отпадане на охраната на всеки народен представител
Назначиха нов зам.-министър на вътрешните работи
МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Радев смени всички областни управители
“Възраждане” иска отпадане на охраната на депутатите от НСО със закон
Медии в САЩ: Иран запазва по-голямата част от ракетния си арсенал
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар16:35 | 16 мар 2019 г.
11:56 | 16 мар 2019 г.
18:11 | 15 мар 2019 г.
Напиши коментар