Полузащитникът на българския футболен шампион Лудогорец (Разград) Абел Анисе се разписа за Мадагаскар при равенството 2:2 срещу Гвения в среща от първия кръг на турнира за купата на Африканските нации.

Анисе изравни резултата в 49-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер от ляво на Шарл Андриаматсиноро.

Шест минути по-късно Андриаматсиноро даде аванс на тима си, след като беше изведен зад гърба на защитата на съперника с пас от дълбочина, овладя в пеналта и хладнокръвно преодоля вратаря Али Кейта.

В средата на второто полувреме Гвинея изравни с точен изстрел на Франсоа Камано от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ибрахима Траоре в пеналта. Сори Каба откри резултата след малко повече от половин час.

В другата среща от групата фаворитът Нигерия спечели трудно срещу Бурунди с 1:0 с попадение на Одион Игало в 77-ата минута.