Тунис се наложи над Мадагаскар с 3:0 и с първата си победа в турнира за Купата на африканските нации се класира за полуфиналите.

Полузащиникът на Лудогорец Абел Анисе игра цял мач за мадагаскарците и получи единствения жълт картон в двубоя малко преди края.

Тунис, който имаше четири равенства в надпреварата досега, а на осминафиналите елиминира Гана с дузпи, владееше инициативата в срещата, но успя да открие резултата една в 52-ата минута. Изстрел на Фержани Саси, който не изглеждаше опасен, се отклони от Тома Фонтен, залъга вратаря Мелвен Адриен и спря в мрежата на съперника.

Осем минути по-късно Тунис удвои преднината си. Адриен парира удар на Уабхи Хазри, но Юсеф Мсакни овладя отбитата топка в наказателното поле, финтира защитник на противника и вкара за 2:0.

Приятната изненада на турнира Мадагаскар, който дебютира в надпреварата, опита да натисне, но така и не стигна до сериозни положения пред вратата на Муез Хасен.

В добавеното време Наим Слити оформи победата при контраатака след извеждащ пас на Хазри.

Тунис ще играе за място на финала срещу Сенегал в неделя.