Франция победи без затруднения с 4:1 у дома Албания и продължава битката за първото място в Група Н. “Петлите” се позабавляваха на “Стад де Франс”, а головете бяха дело на Кингсли Коман (7, 68), Оливие Жиру (27) и Нанитамо Иконе (85). За гостите точен от дузпа в края бе Сокол Чикалеши. Двубоят обаче ще бъде запомнен със сериозния гаф на домакините, който объркаха химна на Албания с този на…Андора.

С този успех Франция продължава да е на върха в класирането с 12 точки от 4 мача и по-добра голова разлика от Турция и Исландия, които са със същия актив. Тази вечер турците победиха трудно у дома Андора с 1:0 след гол на Озан Туфан в 89-та минута. Исландците пък нямаха проблеми у дома за 3:0 над Молдова.

Двубоят закъсня, защото организаторите от Франция сътвориха чутовен гаф. Двата отбора са бяха наредили за химните на двете страни, когато трябваше да прозвучи този на Албания. Вместо това обаче французите бяха пуснали химна на Андора, което не се хареса никак на горделивите албанци. Делегацията на балканците протестира и отказа да започне мача без да чуе албанския химн. Така след 7 минути забавяне все пак албанският химн прозвуча и мачът можеше да започне.

С това се изчерпаха и претенциите на балканците в срещата, защото от първата минута световните шампиони поеха контрола върху срещата. Така след само 7 минути игра Франция поведе в резултата. Рафаел Варан разсече защитата на гостите с прекрасно подаване и намери сам на метри от вратата Кингсли Коман. Крилото на Байерн Мюнхен с лекота чукна топката в близкия ъгъл и направи 1:0.

След още 20 минута “петлите” вкараха и втори гол. Изненадващи, отново Варан започна атаката. Защитникът на Реал Мадрид намери с хубаво подаване Антоан Гризман пред наказателното поле, той подаде надясно към Люка Ернандес, който пък “задължи” Оливие Жиру да отбележи. И нападателят на метри от вратата нямаше как да сбърка за 2:0.

Още до почивката французите можеха да вкарат и трети гол. Активният по лявото крило Люка Ернандес бе съборен в наказателното поле на Албания и спечели дузпа. Гризман стреля мощно под гредата, но за негово нещастие топката се отклони в нея и тупна на около метър пред голлинията.

След почивката французите продължиха да се забавляват, но третият гол падна чак в 68-та минута. Гризман центрира от лявото крило, топката стигна до Коман, който пое, завъртя си и отблизо вкара зад Стракоша за 3:0. до края “петлите” понамалиха оборотите, но стигнаха и до четвърти гол. Набил Фекир и Нанитамо Иконе матираха защитата на албанците с двойно подаване и халфът на Лил реализира хладнокръвно за 4:0.

В края албанците все пак стигнаха до почетно попадение. Юго Лорис фаулира съперник в наказателното си поле и направи дузпа. Резервата Сокол Чикалеши стреля хладнокръвно от бялата точка и въпреки че Лорис усети ъгъла, успя да реализира.

Франция - Албания 4:1

1:0 Кингсли Коман 7'

2:0 Оливие Жиру 27'

3:0 Кингсли Коман 68’

4:0 Нанитамо Иконе 85’

4:1 Сокол Чикалеши 90’-д

Франция: Лорис, Варан, Лангле, Ернандес (80 - Дин), Павар, Лемар (84 - Лемар), Матюиди, Коман (77 - Иконе), Толисо, Гризман, Жиру

Албания: Стракоша, Исмаили, Джимсити, Маврай, Хисай, Рамадани (53 - Гясула), Абраши (73 - Джака), Роши, Баре, Узуни, Балай (62 - Чикалеши)