Чехия разби с 3:0 като гост Черна гора в мач от група "А" на квалификациите за Евро 2020, където е и България.

Всички голове паднаха след почивката, въпреки че през първото полувреме играта беше горе-долу равностойна, с лед превес за гостите.

Резултатът откри Томаш Соучек в 54-ата минута, след като засече с глава центриране от фаул. Малко по-късно гостите удвоиха преднината си. Йозеф Масопуст получи подаване от корнер и с мощен удар от движение матира вратаря за 2:0! И за двете попадения асистира Якуб Янкто.

В продължението Владимир Дарида от дузпа оформи крайния резултат. Така Чехия записа втори успех с 3:0 над Черна гора в настоящия цикъл.

В следващия кръг чехите приемат фаворита Англия, докато в Подгорица гостува България. Нашият мач е на 11 октомври.