Аржентина разби Мексико с 4:0 в контролна среща, която се игра в американския град Сан Антонио. Лаутаро Мартинес обра овациите с хеттрик.

Гаучосите бяха без някои основни играчи, всред които и Лионел Меси. Мартинес обаче компенсира липсата на Лео и се разписа в рамките на 22 минути през първото полувреме.

Стрелецът на Интер вкара малко след изтичането на четвърт час игра, в средата на първата част и в 39-ата минута. Другото попадение в срещата бе дело на Леондро Паредес от дузпа в 33-ата минута.

По този начин Аржентина сложи край на победната серия на Мексико. Ацтеките бяха в серия от 11 поредни успеха. Гаучосите пък могат да са доволни от показаното в този мач, особено след неубедителната игра в предишната контрола с Чили (0:0).

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WNWruV7_UZs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>