19-годишният норвежец Ерлинг Хааланд накара цяла футболна Европа да говори за него днес, след като снощи наниза хеттрик за Залцбург при разгрома с 6:2 над Генк в Шампионската лига.
Така той влезе в историята, след като на 19 години и 58 дни стана третият най-млад с 3 гола в един мач от турнира, след Раул Гонсалес, който го направи през 1995-а на 18 години и 113 дни и Уейн Руни, който бе на 18 години и 340 дни през 2004-а.
„Искаме да бъдем новия Аякс в турнира. Разбира се има много силни отбори и това няма да е лесно, но няма нищо невъзможно” заяви Хааланд, който бе засипан с похвали от съотборниците си, а треньорът Джеди Марш отчете, че нападателят остава здраво стъпил на земята, въпреки фурора, който прави в последните седмици.
Младокът, който е син на бившия играч на Манчестър Сити Алф-Инге Хааланд, чиято кариера бе прекратен след брутално и умишлено влизане от Рой Кийн през 2001-а година, вкара 3 гола във втори пореден мач, след като през уикенда наказа Хартберг при 7:2 в местното първенство.
През юли и август той реализира на три пъти в още два мача и има невероятните 17 гола от началото на сезона в 9 мача във всички турнири, като всички двубои бяха спечелени от отбора му.







Мрачното лице зад лукса в Дубай: Как модел оцелява след жесток побой и насилие
Нов циклон към България: Очакват се проливни валежи и мощни гръмотевични бури
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
Пекин: Капацитетът ни да смажем движението за независимост на Тайван е неразрушим
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Прокурорската колегия образува дисциплинарка срещу Русинова, а срещу Сарафов - не
Скоростта на вятъра в Русе е достигнала до 86 км/ч
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар13:57 | 18 сеп 2019 г.
Напиши коментар