Холандия обърна Северна Ирландия с 3:1 в интересен мач от група С на европейските квалификации.

Лалетата не бяха убедителни, но с 3 гола в последните 15 минути стигнаха до успеха и вече имат 12 точки, колкото и Северна Ирландия и Германия, така че битката в групата се очертава страшно интересна.

За холандците имаше 3 промени от победата над Естония като Дъмфрис, Де Роон и Бергвайн стартираха вместо Велтман, Прьопер и Мален. Дони ван де Беек остана на пейката. За домакините Кайл Лафърти водеше атаката, а Шейн Фъргюсън замени като ляв защитник контузения Джамал Люис.

Ван Дайк пробва твърде амбициозен изстрел в началото, но бе доста неточен. Домакините очаквано овладяха инициативата, но без да стигнат до добри положения.

Затова и ирландците понатрупаха самочувствие, но също без да застрашат вратата на противника. В 26-ата минута удар на Бабел бе блокиран, а при добавката Блинд не успя да реализира.

Това се оказа и единствената по-опасна ситуация до почивката, която логично дойде при 0:0, без да има точен удар във вратата през първите 45 минути.

След почивката темпото се вдигна, но пак головите ситуации бяха рядкост. Холандците обаче натиснаха и Вайналдум имаше шанс, но стреля слабо. И тогава дойде шока.

В 75-ата минута Де Лихт се подхлъзна при изчистване, Далас центрира и Магенис вкара с глава. Преднината обаче остана само 5 минути, защото Мален изведе Депай, който вкара спокойно.

Драмата настъпи в добавеното време. Бергвайн намери Лук Де Йонг, който не успя да уцели добре топката, но след като отскочи тя пак се оказа в него и той я прати в мрежата. Депай гарантира успеха при контра в 94-ата минута.

Холандия – Северна Ирландия 3:1

0:1 Магенис 75