Португалия очаквано победи Люксембург у дома с 3:0 за третия си успех в Група В на европейските квалификации. Домакините имаха пълен контрол върху срещата, но вкараха само два гола. Бернардо Силва даде аванс на тима си в 16-та минута, а след почивката Кристиано Роналдо (65) вкара своя гол №699 в кариерата си.

С този успех Португалия остана на второ място в класирането с актив от 11 точки след 5 мача. Лидер е тимът на Украйна с 16 точки, но след 6 мача.

Португалците поеха контрола върху срещата още от първата минута започнаха да обсаждат противниковата врата. В 7-та домакините имаха претенции за дузпа, след като Роналдо падна в наказателното поле, но главният рефер не се трогна особено. Малко след това удар на Жоао Феликс мина на сантиметри от вратата, а в ответната атака Бернардо Силва реализира. Нелсон Семедо проби по дясното крило, но се получи рикошет и топката попадна у Силва. Халфът на Манчестър Сити овладя и хладнокръвно я насочи към вратата за 1:0.

Най-доброто положение за гостите през първото полувреме бе в 26-та минута, когато Венсан Тил стреля, но топката мина на сантиметри от вратата.

След почивката домакините опитаха да вкарат бърз гол и да убият интригата, но Кристиано Роналдо направи два пропуска. Все пак в 65-та минута супер звездата се възползва от грешка при изнасянето на гостите и останал сам срещу вратаря Антъни Морис го прехвърли технично за 2:0. Малко след това Бернардо Силва бе близо до трети гол, но ударът му не бе достатъчно точен и Морис изби.

Все пак в 89-та минута резервата Гонсало Гедеш вкара трети гол. След центриране от ъглов удар настъпи разбъркване в наказателното поле на Люксембург, а Гедеш нанесе последния удар за крайното 3:0.

Португалия - Люксембуг 3:0

1:0 Бернардо Силва 16'

2:0 Кристиано Роналдо 65’

3:0 Гонсало Гедеш 89'

Португалия: Патрисио, Семедо, Диаш, Пепе, Герейро, Перейра, Моутиньо (90 - Невеш), Фернандеш, Силва (77 - Гедеш), Феликс (88 - Марио), Роналдо

Люксембург: Морис, Янс, Карлсон, Шанот, Гершон, Бонерт (46 - Синани), Мартинс, В. Тил (88 - Бенси), О. Тил, Турпел (59 - Да Мота), Родригес