Рен победи с 3:2 Тулуза и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите от френската Лига 1. В герой за тима от Бретан се превърна резервата Ян Гбоо, който вкара победния гол в първата минута на добавеното време с първото си докосване до топката.

Домакините бяха взели аванс от два гола още шестата минута с попадения на М'Байе Нианг и Адриен Юну, но първоначалният им натиск бе овладян от гостите и те изравниха с голове на Матю Досеви в 41-вата минута и Макс Градел от фаул в 84-тата.

Срещата вървеше към равенства, когато бърза атака на Рен бе завършена от движение от Гбоо, чийто слаб, но много прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата на Баптист Рейне.

С успеха Рен излезе на осмо място в класирането с 15 точки, докато Тулуза е на 17-о място с 12.