Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Лигата, след като постигна домакинска победа с 3:1 над Саутхямптън.

Срещата между двата отбора се игра на "Етихад Стейдиъм", а домакините без съмнение бяха по-добрият отбор на терена.

В този мач съвсем в реда на нещата мениджърът на домакините Пеп Гуардиола бе дал шанс на някои от резервите си и място в титулярния състав намериха Браво, Фодън, Дойл, Гарсия, както и Анхелиньо.

Още в 20-ата минута на срещата Отаменди даде аванс на домакините и откри резултата в тяхна полза след удар с глава.

В 34-ата минута Агуеро бе на косъм да удвои, но ударът му от фаул премина изключително близо покрай гредата.

Все пак в 38-ата минута Сити стигна и до второ попадение.

Кун бе намерен от Уолкър на добра позиция и той нямаше проблеми от близка дистанция да вкара топката в противниковата врата

За класическия резултат точен бе отново Агуеро, но този път в 56-ата минута. В ситуацията той просто отклони една влизаща в противниковата врата топка.

Гостите стигнаха до почетен гол чрез Стивънс в 75-ата минута.

До самия край на мача нямаше повече попадения.

Манчестър Сити - Саутхямптън 3:1
1:0 Отаменди 20