Легендата на Барселона и българския футбол – Христо Стоичков, нападна Кристиано Роналдо.
Причината за това е отсъствието на звездата на Ювентус от церемонията за Златната топка. Тя беше спечелена от Лео Меси за рекордния шести път, с което асът на Барса изпревари португалеца като едноличен рекордьор.
"Винагир когато Роналдо печели отличието, той присъства на церемонията и е усмихнат. Щом обаче е втори или трети, не се явява. Това показва какъв човек е. Така не уважава труда на другите момчета и на отборите. Мисли само за себе си", заяви заяви Стоичков пред Нова телевизия.
Вижте галерия от церемонията в Париж
По същото време Роналдо беше в Италия, където получи приза за футболист №1 на Серия "А" за миналия сезон. Той беше избран и за най-добър нападател на Ботуша, заедно с голмайстора на Аталанта Дуван Сапата.
Стоичков говори и за победителя Меси. "Лео е нещо извънземно. С всеки изминал ден той мисли да направи нещо ново, отборът да играе добре и да побеждава, а той да вкарва голове. И сега, когато имахме възможност да говорим за това как той го е преживял, виждаш едно щастливо дете. Помня го като 12-13-годишен. Сега е същият, не се е променил: едно дете, което обича да играе футбол", добави легендата.
"Лео е тръгнал по моя път: обичта към тази фланелка, към този град, към този отбор… тя няма да спре. Казахме си много неща с него. Виждаш и един щастлив баща. Кога беше дете, кога стана баща? Говорихме си за това какво може да се подобри в Барселона. Вече му остават 2-3 години да поиграе футбол, а после трябва да мисли за други неща. Само той може да прецени кога ще спре с футбола. Уважението между нас двамата е голямо. Винаги когато минавам през Барселона, сме заедно. Научихме се да обичаме тази фланелка. Още от първия си ден в Барселона до днес той е показал какво умее. Затова явно журналисти, треньори и фенове оценяват качествата му и извън терена", завърши Стоичков.







ЕЦТП: Докога МВР ще изкривява статистиката за загиналите на пътя?
Без контрол и етикети: Иззеха огромно количество храна в Хасково
Kaizen Gaming обедини 237 доброволци за участие в екологични и обществени инициативи
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Магнезиев бисглицинат - сравнение с други форми на магнезий: Кой е подходящият избор?
Онкохирургът д-р Ваня Митова беше удостоена с отличието „Знакова личност"
Проф. Иван Дечев: Еректилната дисфункция може да бъде първият сигнал за сърдечно-съдови заболявания
5 тихи симптома в краката, които никога не бива да игнорирате
Коментари
Напиши коментар15:55 | 3 дек 2019 г.
15:54 | 3 дек 2019 г.
15:43 | 3 дек 2019 г.
15:42 | 3 дек 2019 г.
15:24 | 3 дек 2019 г.
15:10 | 3 дек 2019 г.
15:00 | 3 дек 2019 г.
14:55 | 3 дек 2019 г.
14:54 | 3 дек 2019 г.
14:53 | 3 дек 2019 г.
Напиши коментар