Пари Сен Жермен срази Монако с 4:1 насред Княжеството, за да вземе реванш за равенството 3:3 между двата тима в неделя в столицата.

Двубоят снощи бе отложен отпреди няколко кръга и в него шампионите не оставиха съмнение в превъзходството си, за да дръпнат с 8 точки пред Марсилия в класирането.

Домакините имаха 2 положения в началото, които обаче пропуснаха и в 24-ата минута Килиан Мбапе наказа бившия си тим след отличен пас на Анхел ди Мария и удар в далечния ъгъл.

Мачът бе двуостър, но парижани се оказаха по-ефективни и в добавеното време на първата част Неймар вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лайвин Курзава. Така бразилецът се разписа в 9-и пореден мач.

След паузата и двата тима направиха пропуски преди в 72-ата минута Пабло Сарабиа да реши всичко с удар от въздуха. Тимуе Бакайоко върна едно попадение, но в  добавеното време Мбапе направи успеха още по-убедителет с 13-ия си гол за сезона.