Пари Сен Жермен се класира за 6-и път поред за финала в турнира за Купата на Франция, след като спечели с 5:1 гостуването си в Лион в полуфиналите.

Парижани направиха обрат, след като в 11-ата минута Мартен Терие отбеляза на връх 23-ия си рожден ден и даде аванс на Олимпик.

Само 3 минути след това обаче, гостите изравниха, след като Курзава прати топката с глава към вратата и почти от голлинията Килиан Мбапе отбеляза.

Последва важна намеса на Кейлор Навас, след като Терие се измъкна сам срещу него, но костариканецът спаси.

След почивката шампионите наложиха волята си. В 60-ата минута Марсал игра с ръка и Неймар вкара отсъдената дузпа, няколко минути след това Мбапе показа техниката си, за да се справи с няколко съперника и да гарантира успеха с третия гол.

Пабло Сарабия реализира  в 81-ата минута , а Мбапе оформи хеттрика си в добавеното време. Така ПСЖ ще търси 13-и триумф в турнира, като от предишните 5 поредни финала отборът не спечели само през 2019-а, когато падна от Рен, който гостува на Сент Етиен в четвъртък в другия полуфинал.