Сент Етиен ще играе финал за Купата на Франция срещу ПСЖ, след като елиминира носителя на отличието Рен с 2:1 след гол в последната минута.

Риад Будебуз се разписа в 94-ата минута с удар по земя от границата на наказателното поле и хвърли в екстаз феновете, които нахлуха на терена веднага след последния съдийски сигнал.

Преди това Мбайе Нианг вкара дузпа за гостите в 33-ата минута, но в Тимоте Колоджиеджак изравни още преди почивката, когато се възползва от хубаво центриране и вкара с глава.

Изглеждаше, че ще се стигне до продължения, когато влезлият от пейката малко преди това Будебуз използва създалата се ситуация и прати топката в мрежата, осигурявайки сблъсък с парижкия гранд на 25 април.

Сент Етиен има сериозни проблеми в първенството, но сега Клод Пюел осигури първи финал в турнира от 1982-а година. Зелените имат 6 отличия, но последното е от 1977-а.