След като стана ясно, че едва ли футболният сезон може да завърши до 30 юни, както искаше УЕФА, от европейската централа ще предложат две нови дати, съобщи руският в. "Спорт-Експрес", като се позова на свой източник в Нион.

Двете нови дати са 31 юли и 31 август, като ще се решава според ситуацията, пише "24 часа".

Предложението ще дойде от специалната работна група на УЕФА, а до избраната дата трябва да приключат всички национални първенства и турнири за купи, Шампионската лига, Лига Европа и плейофите в Лигата на нациите за последните четири места на европейското първенство.

Българският национален отбор засега трябва да играе на 4 юни срещу Унгария у дома, а при успех среща победителя от Унгария - Исландия. Финалната част на Евро 2020 вече беше отложена за догодина.