Бившият български национал Ивелин Попов получи травма при дебюта си за Сочи в гостуването от петия кръг на руското футболно първенство срещу Тамбов в Саранск.

Попов, който беше привлечен в състава от ФК Ростов през миналия уикенд, се появи в игра на почивката на мястото на Антон Заболотни, но в средата на второто полувреме българинът пострада след сблъсък с Павел Карасьов.

Той получи медицинска помощ за няколко минути край тъчлинията, но в последствие стана ясно, че не може да продължи и беше заменен принудително в 72-ата минута от

Сочи стигна до драматичен успех с 1:0 с гол на Кристиан Нобоа в добавеното време, а с победата отборът се изкачи на второто място с 11 точки и мач повече от лидера и шампион Зенит, който е с пълен актив.