Бразилия победи Перу с 4:2 като гост в зрелищен квалификационен мач за Мондиал 2022 от зона Южна Америка. Исторически хеттрик вкара Неймар.

Домакините поведоха още в шестата минута чрез Андре Карийо, но Неймар реализира първата от двете дузпи за Селесао в 28-ата минута.

Преди изтичането на час игра смелите домакини отново си върнаха аванса в резултата чрез Ренато Тапия, но Ричарлисон изравни пет минути по-късно.

Двубоят вървеше към равенство, но 83-ата минута Бразилия получи нова дузпа и Неймар отново запази самообладание, извеждайки своя отбор напред в резултата.

Изнервените домакини останаха с 9 души в рамките на три минути, когато червени картони получиха Карлос Каседа и Карлос Замбрано.

В самия край звездата на ПСЖ оформи своя хеттрик, с което изпревари Роналдо - Феномена (62 гола) в листата на най-добрите бразилски стрелци. Неймар вече има 64 гола с националната фланелка и изостава само от Пеле (77).

Бразилия се върна на върха в групата с актив от 6 точки, докато Перу е осми с една точка.