И без лидера си Кристиано Роналдо, който е заразен с Ковид 19, Португалия срази Швеция с 3:0 в Лигата на Нациите, за да събере вече 10 точки от 4 мача в 3-а група.

Диого Жота се превърна в герой, след като реализира два гола за успеха, а и Бернардо Силва също отбеляза.

Шведите имаха някои положения, които обаче пропуснаха и не успяха да стигнат положителен резултат, губейки и 4-ия си мач в групата, като остават на последно място в нея без точка.

Още в 4-ата минута домакините удариха греда, след като Кансело центрира, а Карвальо бе непокрит и стреля с глава, но уцели рамката.

Домакините имаха предимство и Пепе стреля неточно. В 21-ата минута логичното се случи и иберийците вкараха. Шведите сбъркаха, Жота подаде към Бернардо Силва, който напредна и преодоля Олсен с прецизен удар.

Последваха по-равностойни минути прези в 35-ата Маркус Берг да прати топката в гредата на вратата на Португалия. Това сякаш стресна иберийците, които стигнаха до нов гол. В 44-ата минута Кансело подаде отлично към Жота, който овладя и стреля силно, като нямаше как да пропусне.

Берг  пропусна да върне скандинавците в мача, след като в добавеното време на първата част, а след това и в началото на втората, пропусна. Първо стреля неточно, а след това Патрисио спаси.

Гостите продължиха да играят добре и вратарят на домакините трябваше да спасява и удар  на Клаесон. Португалците бяха по-предпазливи, но в 67-ата минута Жоао Феликс остана сам срещу вратаря, но след като го прехвърли, прати топката и над вратата.

Малко след това интригата приключи, когато Жота полулучи от Карваля, набра скорост, стигна до наказателното поле и реализира с отличен удар втория си гол в мача, като оформи крайния резултат.

Португалия – Швеция    3:0

1:0 Б. Силва 21