Португалия очаквано разби аутсайдера Андора със 7:0 в контрола играна на стадион „Луж“ в Лисабон.

В двубоя селекционерът Фернандо Сантош използва някои различни тактически варианти и даде възможност на много играчи да вземат участие.

Педро Нето откри в 8-ата минута със силен удар с левия крак, за да ознаменува дебюта си в националния тим.

Иберийците доминираха, но до почивката вкараха само още веднъж, чрез друг дебютант. В 29-ата минута Паулиньо засече подаване на Нелсън Семедо на близката греда.

На почивката в игра се появи и Кристиано Роналдо, но Ренато Санчес вкара за 3:0 в 58-ата минута, когато вратарят на Андора не се намеси по най-добрия начин.

В 61-ата минута Паулиньо реализира втория си гол в мача с отличен удар с глава, а в 76-ата Емили Гарсия си отбеляза автогол, след като отклони една топка в собствената си врата.

В 85-ата минута дойде и моментът на Кристиано Роналдо, когато след корнер Марио Руи го намери на далечната греда и суперзвездата реализира с глава. Това бе неговият 102-и гол с националния екип.

В 88-ата минута Жоао Феликс отбеляза с хубав удар от въздуха с левия крак след пас на Уилям Карвальо, за да оформи разгрома.

Така Португалия направи добра загрявка преди мачовете срещу Франция и Хърватия от Лигата на Нациите.