Аржентина и Бразилия направиха нови крачки към класиране на Мондиал 2022, след като спечелиха мачовете си от четвъртия кръг в зона Южна Америка.

Селесао взе трудното гостуване на Уругвай с 2:0, а гаучосите победиха Перу със същия резултат навън. Развоят на двете срещи беше идентичен.

Артур (34 минута) и Ричарлисон (45 минута) вкараха головете за Бразилия още през първото полувреме, а след паузата играта загрубя и звездата на домакините Единсон Кавани беше изгонен с директен червен картон в 71-ата минута, а освен това бяха показани общо 7 жълти картона.

Цял мач за Аржентина в Перу изигра Лионел Меси, а головете за гостите бяха отбелязани от Николас Гонзалес и Лаутаро Мартинес още преди изтичането на половин час игра. И в този двубой имаше нерви, но той се ограничи само с 6 жълти картона.

Бразилия има пълен актив от 12 точки, следвана от Аржентина с 10 пункта. Трети с девет точки е Еквадор, пред Парагвай и Уругвай с по шест точки.