Българският национал Кристиян Малинов изигра отличен мач за своя отбор Льовен с изработена дузпа и асистенция при домакинското равенство 2:2 срещу Сент-Труйден в мач от 13-ия кръг на белгийски футболен елит.

Дюкен Назон откри резултата за гостите в 27-ата минута, а в добавеното време на първата част Тома Анри изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу българина в наказателното поле.

В 73-ата минута Льовен стигна до обрат. След късо изпълнения на корнер от дясно Малинов пусна пас по тревата към непокрития на границата на малкия пеналт Джошуа Епия, който засече в мрежата.

Домакините не успяха да удържат преднината си и допуснаха изравняване след груба грешка в отбрана, която позволи на Назон да се измъкне сам срещу вратаря и да стреля под гредата за крайното 2:2.

Льовен е осми в класирането с 19 точки и мач по-малко.