Рейнджърс може да стане шампион на Шотландия още в неделя, след  като победи трудно с 1:0 домакините от Ливингстън.

Сините не са печелили титлата от 2011-а година, но сега водят с 18 точки пред Селтик и при ако победят Сейнт Мирън в следващия кръг, а Детелините загубят точки срещу Дънди Юнайтед,  ще бъдат недостижими на първата позиция още тази седмица.

Алфредо Морелос донесе скъпоценния успех в 87-ата минута, когато направи добавка след удар на Стивън Дейвис, който бе избит от вратаря.

Преди това през първото полувреме нападателят получи жълт картон за симулация, след като падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря. Заради протестите си срещу решението на съдията, на почивката мениджърът Стивън Джерард бе пратен на трибуните.

Това обаче не се оказа фатално и Сините от Глазгоу продължават без загуба в първенството, като до момента имат 27 победи и 4 равенства, наслаждавайки се на забележителен сезон.