Нидерландия очаквано разгроми футболното джудже Гибралтар със 7:0 като гост в световна квалификация от група G.

"Лалетата" имаха тотално превъзходство през първото полувреме във всяко едно отношение и отправиха цели 13 удара, срещу нито един на домакините, но пък се оттеглиха на почивка само с гол аванс. Той беше дело на Стивън Бергюс в 42-ата минута.

Нидерландците се развихриха след паузата и само в рамките на десет минути забиха нови четири попадения, дело на четирима различни футболисти - Люк де Йонг, Мемфис Депай, Джорджиньо Вайналдум и Дониел Мален.

Техничарите от Ниската земя демонстрираха уважение към клетия си противник и от средата на втората част видимо намалиха оборотите, макар да имаха още няколко положения. Фрапантен пропуск отблизо четвърт час преди края направи Вайналдум.

В 85-ата минута Дони ван де Беек все пак реализира шесто попадение за нидерландците, които стигнаха и до ново попадение три минути по-късно. То беше дело на Депай, вкарал за втори път тази вечер.

Така възпитаниците на Франк де Бур събраха шест точки от три мача и заемат второ място в групата. Гибралтар е на дъното без спечелена точка.

Лидер със 7 пункта е Турция, но комшиите се издъниха днес и завършиха 3:3 у дома срещу Латвия (1 точка) след аванс от 3:1. Норвегия и Черна гора изостават от Нидерландия само по голова разлика, защото също имат по шест точки.

Гибралтар - Нидерландия 0:7

0:1 Стивън Бергюс - 42'
0:2 Люк де Йонг - 55'
0:3 Мемфис Депай - 61'
0:4 Джорджиньо Вайналдум - 62'
0:5 Дониел Мален - 64'
0:6 Дони ван де Беек - 85'
0:7 Мемфис Депай - 88'