Божидар Краев се появи като резерва в 85-та минута при равенството 1:1 на неговия Фамаликао с лидера в Примейра лига Спортинг в Лисабон в среща от 26-ия кръг на първенството.

Българският нападател влезе от пейката в края, а тимът му се поздрави с изненадваща точка срещу непобедения през този сезон състав на домакините. Именно те поведоха в 25-та минута чрез Педро Гонсалвеш. Само две по-късно обаче Андерсон донесе точката за Фамаликао.

Спортинг остава на върха с 66 точки и продължава без поражение през тази кампания при 20 победи и шест равенства, като води с шест пункта на Порто осем кръга преди края.

Фамаликао е с 27 точки, на три от зоната на изпадащите. В следващите си мачове Спортинг гостува на Фарензе, докато Фамаликао е домакин на Портимонензе.