ПСЖ отново спечели Купата на Франция, побеждавайки Монако с 2:0 на финала. Килиан Мбапе изригна с гол и асистенция, а веднъж нацели и гредата.

В 19-та минута Мбапе центрира остро и Мауро Икарди вкара топката в празната врата. До почивката нямаше други по-интересни ситуации и играта се задържаше в средата на терена.

Чак двайсетина минути преди края на мача Мартинс пропусна отличен шанс да изравни. Той би от дистанция, но топката разтресе напречната греда и сантиметри го лишиха от гола.

После Мбапе отправи страхотен снаряд, който летеше застрашително към вратата, но удари гредата. Не след дълго обаче ПСЖ удвои аванса си. Ди Мария пусна топката в наказателното поле за Мбапе, който бързо овладя и я прати в долния десен ъгъл за 2:0.

Така ПСЖ стигна до 14-ия си успех в Купата на Франция и втори пореден, след като и миналата година триумфира с трофея.