Лионел Меси изригна при победата на Аржентина с 4:1 над Боливия в двубой от група А на Копа Америка. Той се разписа на два пъти за успеха и даде една асистенция.

Алехандро Гомес откри още в шестата минута след страхотен пас на Бълхата. В 33-ата минута Лео удвои от дузпа, за да вкара и след подаване на Серхио Агуеро преди почивката. Попадението беше изключително красиво, защото шесткратният носител на Златната топка елегантно прехвърли вратаря.

Едрин Сааведра намали след час игра, но голаджията на Интер Лаутаро Мартинес сложи окончателно точка на спора в средата на втората част.

Така Аржентина завърши на първо място в групата с 10 точки, а Боливия отпадна, след като не спечели нито една.  В другия мач от групата Уругвай победи Парагвай с 1:0.

И двата тима продължават в 1/4-финалите, както и съставът на Чили. За Меси срещата с Боливия беше под номер 148 и така той изпревари Хавиер Масчерано по брой мачове с екипа на гаучосите.