Футболистът на Бордо Самуел Калу припадна по време на снощното гостуване на отбора си на Марсилия и сериозно стресна футболисти и феновете по трибуните.

Крирото колабира само 5 минути след началото на двубоя и накара съотборниците си бурно да поискат навлизането на лекарите на терена. Футболистите образуваха кръг около играча, докато той получаваше помощ.

Създаде се паника, защото споменът за Кристиан Ериксен определено е жив, но за радост Калу бе свестен и дори поигра няколко минути преди все пак да бъде заменен, а причината за случилото се бе жегата и много топлото време.

Двубоят завърши 2:2, като домакините водеха с 2:0 на почивката, но допуснаха изравняване за няколко минути след паузата, а в  края дори завършиха мача и с човек по-малко след червен картон на Балерди.

Така Бордо спечели първата си точка, докато Марсилия има 4 след  два кръга. С пълен актив от 6 в челото са отборите на Анже, Клермон и Пари Сен Жермен.