И без наказания Кристиано Роналдо Португалия спечели спокойно гостуването си на Азербайджан в мач от световните квалификации с 3:0. Диого Жота се отчете с гол и асистенция.

На Олимпийския стадион в Баку гостите решиха нещата още до почивката и вече имат 13 точки от първите си 5 мача в групата, като продължават битката за директно класиране.

Иберийците имаха контрол върху двубоя и нанесоха решаващия си удар в средата на първото полувреме, когато вкараха два гола.

В 26-ата минута Бруно Фернандеш достави отлична топка към далечната греда, където Бернардо Силва засече по великолепен начин и с удар от въздуха вкара страхотен гол.

Само 5 минути по-късно гостите съвсем се успокоиха. Бруно отново бе замесен, като неговото подаване бе свалено от Жота и Андре Силва, стартирал на мястото на Кристиано, реализира второто попадение.

Този развой на събитията даде спокойствието и контрол на Португалия и след почивката хората на Фернандо Сантош стигнаха до още един гол. Кансело проби и осигури отличната асистенция за Диого Жота, който реализира за 3:0.

Съставът на Португалия: Патрисио, Герейро (71 Нуно Мендеш), Диаш, Пепе, Кансело, Палиня (46 Невеш), Моутиньо (78 Отавио), Жота (78 Жоао Марио), Бруно Фернандеш, Бернардо Силва (78 Гедеш), Андре Силва