Ривър Плейт пропусна да разбие вечния си съперник Бока Хуниорс в дербито от 14-ия кръг на професионалната футболна лига на Аржентина.

На стадион “Монументал”, който отвори врати точно 582 дни от последния път, домакините доминираха през цялото време и спечелиха само с 2:1. Герой за “червено-белите” стана младият нападател Хулиан Алварес, който вкара и двата гола.

Той се разписа първо в 25-ата минута с удар отдалеч, а в 43-ата минута удвои. Бившият защитник на Манчестър Юнайтед Маркос Рохо остави Бока с човек по-малко още в 15-ата минута, информира Фокус. Успехът изведе Ривър Плейт на първо място в класирането с актив от 30 точки.

Поражението остави "генуезците" на 9-то място с 21 точки, като ги отдалечи от водещите позиции и почти сигурно отказа тима от амбицията да защитава титлата си от 2020 година.