Леванте и Атлетик Билбао не успяха да си вкарат и да излъчат победител в първия двубой от 14-ия кръг на Ла Лига, завършил 0:0.

Срещата на "Сиутат де Валенсия" не предложи много интересни ситуации на феновете, като за целия двубой имаше четири точни удара - по два за всеки тим.

Първата опасност бе на сметката на Атлетик. В 5-ата минута Иниго Мартинес скочи най-високо в наказателното поле, за да отиграе летящата от пряк свободен удар топка, но с глава я прати покрай десния страничен стълб.

Пет минути след това Хорхе де Фрутос от Леванте също опита с глава да се разпише, но и той не намери целта. В 19-ата минута Йерай Алварес падна в наказателното поле, което доведе до намесата на ВАР, като в крайна сметка Хосе Луис Мунуера не свири дузпа за баските.

Около четвърт час преди края Хорхе де Фрутос стреля от воле, а Унай Симон се отличи със страхотно спасяване. В 80-ата минута Нико Уилиямс навлезе в наказателното поле и стреля силно, но стражът на Леванте бе на позиция и улови.

Атлетик е седми в класирането на Ла Лига с 19 точки, а Леванте е 19-и със 7.