Монако и Лил приключиха при зрелищно равенство 2:2 в откриващия мач от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Шампионите поведоха още в петата минута след точната интервенция на Джонатан Дейвид от дузпа, а отново той четири минути по-късно ликува в прегръдките на съотборниците си за 2:0. В края на полувремето монегаските върнаха едно попадение чрез Крепин Диата.

Страхиня Павлович пое преждевременно към съблекалните за втори жълт картон в 78-та минута, но пет по-късно Уисам Бен Йедер донесе точката за домакините.

В класирането Монако е седми с 19 пункта, докато Лил е 12-и с пет по-малко. За Лил предстои домакинство на РБ Залцбург в Шампионска лига, преди отборът да приеме Нант в Лига 1. Монако посреща Реал Сосиедад в Лига Европа, а след това е домакин на Страсбург.