Градското дерби на Солун между ПАОК и Арис беше прекъснато за повече от половин час. “Жълто-черните” се наложиха с 1:0 на “Тумба” и се изкачиха на седмо място в класирането.

Гола за Арис вкара аржентинецът Даниел Манчини в 41-ата минута след асистенция на Папа Ндиайе. През второто полувреме ПАОК взе инициативата, но така и не успя да изравни.

Негативният развой на срещата изнерви привържениците на “двуглавите орли”. Малко преди края на редовното време част от ултрасите от фракцията Gate 4 започнаха да хвърлят пиротехника, а след това нахлуха на терена. Полицията реагира навременно и успокои страстите, а реферът Боби Маден от Шотландия прати двата отбора в съблекалните.

Прекъсването продължи малко повече от 30 минути. В крайна сметка отборите се върнаха на терена и доиграха оставащите три минути. Арис не допусна изравняване и записа първи успеха на стадиона на градския си съперник от 2010 година.