В очите на много хора Лионел Меси е извънземен. Той отрича тази идея с интровертната усмивка, която го характеризира, но осъзнава, че седмата му "Златна топка" го поставя на недостижимо място за останалите: „Не ме интересува дали съм най-добрият, или не. Да бъдеш смятан за един от най-великите в историята е повече от достатъчно”, заяви той в интервю за France Football, в което благодари за наградата, която получи в понеделник в Париж.
Той коментира и съперничеството си с Кристиано Роналдо: „Имах тежка конкуренция в продължение на много години в Испания и беше прекрасно, защото ни помогна да израснем в кариерите си. Но не мисля, че сме гледали един от друг. Просто исках да надмина себе си, за да бъда най-добрият, а не по-добър от останалите”, изтъква сега футболистът на ПСЖ.
При пристигането си във френската столица приятелят му Неймар му предложи 10-ти номер. Това беше демонстрация на уважение към човека, на когото се възхищава от дълго време: „Беше изключителен жест, че искаше да ми даде този номер, въпреки че беше негов и той изглеждаше справедливо да го запази. Останах с 30, което също ми харесва“, подчерта цитираният от "Труд" Лео в интервюто, в което подчерта още, че ПСЖ има всичко, за да мечтае за Шампионска лига.
Меси не обича да губи. Не сега, когато е много по-зрял и когато не е тийнейджър, играещ за Барса: „Винаги боли. Все още ми е трудно да свикна и понякога гневът ми може да продължи, но се опитвам да се убедя, че ще има друга възможност по-късно.”







Обедна емисия
Оранжева тревога за жеги в Южна Великобритания затвори хората по домовете (СНИМКИ)
Ефремова: Имало е подаден сигнал за едно от децата, замесени в убийството в Пловдив
Девет души потърсиха спешна помощ в София заради жегите само до обяд
ГЕРБ: Радев не е политически коментатор, а министър-председател
След екшъна на “Тракия”: Инфлуенсърът Стоян Колев отива на съд (ВИДЕО)
Астролог с прогноза за света: Нови лидери и промени в икономиката след затъмнението
Отложиха мача между Левски и Славия от 5-ия кръг на efbet Лига
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Къде да активираме „еЗдраве“ и да получим достъп до здравното си досие?
Въвеждат метод за наблюдение на поведението на новородените в две болници в София
БЛС: Без държавна политика отдалечените райони може да останат без общопрактикуващи лекари
Коментари
Напиши коментар17:19 | 23 апр 2024 г.
18:46 | 6 дек 2021 г.
22:12 | 4 дек 2021 г.
21:34 | 4 дек 2021 г.
21:21 | 4 дек 2021 г.
21:19 | 4 дек 2021 г.
21:05 | 4 дек 2021 г.
20:15 | 4 дек 2021 г.
20:06 | 4 дек 2021 г.
20:03 | 4 дек 2021 г.
Напиши коментар