Леванте надигра Майорка с 2:0 у дома в среща от 20-ия кръг в испанската Ла Лига.

Домакините поведоха в самото начало на второто полувреме след точната интервенция на Роберто Солдадо. В 68-та минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе изпусната от резервата Брайън Оливан.

В 82-та гол на Фер Ниньо от Майорка бе отменен след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР), а 60 секунди по-късно Хосе Кампаня от домакините бе изгонен с директен червен картон. Все пак, в седмата минута от добавеното време на срещата влезлият от пейката Хосе Луис Моралес подпечата трите точки за Леванте за техния дебютен успех през кампанията.

В класирането тимът от Валенсия остава последен, но вече с 11 точки, на пет от намиращия се над чертата Елче. Майорка е 15-и с 20 пункта. В следващия кръг Майорка гостува на Виляреал след домакинството си на Еспаньол от 1/8-финалите за Купата на Краля, докато Леванте приема Кадис в първенството.