Буркина Фасо се превърна в първия четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации, след като победи изключително драматично Габон със 7:6 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата тима завършиха при 1:1. При рулетката на дузпите се наложи да бъдат изпълнени 18 удара от бялата точка, докато се стигне до триумфа на Буркина Фасо.

Бертран Траоре откри резултата в 28-ата минута, а Адама Гуира си вкара автогол в първата минута да добавеното време и така Габон се добра до продължения.

Авторът на гола за Буркина Фасо пропусна дузпа в 18-ата минута, а Габон игра с човек по-малко от 67-ата минута, когато Сидни Обиса получи втори жълт картон.

Футболистите на двата отбора профукаха четвъртите изпълнения на дузпите си от редовните пет. След това те се провалиха и при осмите. Деветата дузпа за Буркина Фасо би Исмаила Уедраого, който я реализира, а Лойд Палун от Габон пропусна.

Победителят от сблъсъка между Нигерия и Тунис ще е съперник на Буркина Фасо на четвъртфиналите.