Футбостите на Лион постигнаха важна победа над Марсилия с 2:1 в отложена среща от 14-ия кръг на френското футболно първенство. Заради мерките срещу разпространението на коронавируса, мачът бе изигран без публика, предава БНР.

Гостите от Марсилия започнаха по-добре и успяха да поведат в резултата още в 10-ата минута, когато Гендузи успя да заеме удобна позиция в наказателното поле, изпревари Дюбоа и глава вкара топката в мрежата - 0:1. До края на полувремето гостите от Марсилия пропуснаха и други изгодни положения, които им костваха загубата. Домакините реагираха през второто полувреме, като заиграха далеч по-активно, с основна заслуга на появилите се в игра Шакири и Дембеле.

Двамата определено раздвижиха атаката на Лион и изравнителното попадение не закъсня - в 76-ата минута швейцарският национал засече с глава центриране в наказателното поле за 1:1. В последната минута от редовното време Шакири подаде отлично на Дембеле, който финтира бранител на Марсилия и вратаря Лопес, за да отбележи от близо за крайното 2:1.

С победата Лион се изкачи с пет места в класирането - до 7-ата позиция с 34 точки. Марсилия остава трети с 40 точки, а лидер е Пари Сен Жермен с 53.

Снимка: БГНЕС