Уругвайският нападател Луис Суарес влезе в историята на южноамериканските квалификации като най-добрият реализатор.

Футболистът на Атлетико Мадрид реализира дузпа срещу Венецуела през второто полувреме (4:1) и така стигна до 28-ия си гол в квалификациите, като по този начин изпревари Лионел Меси, който не игра за Аржентина, с едно попадение.

Суарес се изкачи до четвъртото място във вечната ранглиста на квалификациите за Световното първенство, делейки тази позиция с иранеца Карим Багери, пише "Труд". Пред тях са само Карлос Руис от Гватемала с 39, Кристиано Роналдо с 36 и иранецът Али Даеи с 35 попадения.

Уругвай е на четвърто място в класирането два кръга преди края на световните квалификации. Те имат една точка повече от Перу, с който ще се срещнат в следващия кръг, и с три повече от Чили, с който ще играят в последния кръг.