Младежкият национал на България Мартин Минчев игра при победата на Спарта Прага с 2:0 над Славия Прага в голямото дерби на Чехия. Двубоят бе от четвъртфиналите за Купата на страната. И двете попадения паднаха още през първата част, като техни автори станаха Ладислав Крейчи II и Якуб Пешек.

Бившият ас на Черно море бе титуляр, като игра до 63-ата минута, когато бе заменен от Филип Панак. Минчев бе на терена и в предишните два мача на Спарта в турнира срещу Лишен и Теплице. Той има и един гол в надпреварата.

За полуфиналите вече се класира и Словачко, който през миналото лято отпадна от Локомотив Пловдив в Лигата на конференциите. Останалите два тима ще бъдат определени от двойките Храдец Кралове – Бохемианс и Яблонец – Млада Болеслав.