Бетис надигра Леванте с 4:2 като гост в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Андалусийци дръпнаха с три гола разлика след точните интервенции на Набил Фекир, Едгар Гонзалес и Уилям Карвальо. В края на полувремето Даниел Гомес върна един гол, а в началото на втората част отново той доближи домакините на само попадение изоставане от гостите.

Все пак, Бетис сложи точка на спора с втория гол на Фекир малко след второто попадение на Гомес. Леванте завърши срещата с десет души на терена след директния червен картон на влезлия от пейката Роберто Солдадо.

В класирането Бетис е трети с 43 точки, докато Леванте остава на дъното с едва 11 пункта, на 12 от спасителния бряг.

В следващия кръг Леванте гостува на шампиона Атлетико Мадрид, докато Бетис първо пътува до Санкт Петербург за визита на Зенит в Лига Европа, преди да приеме Майорка в първенството.