Севиля победи Бетис с 2:1 у дома в мач от 26-ия кръг на испанското футболно първенство. Иван Ракитич откри резултата за домакините в 24-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Клаудио Браво.

Мунир Ел Хадади удвои аванса на Севиля в 41-ата минута, реализирайки за 2:0 със силен удар в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

В добавеното време на първата част Март Бартра пропусна шанс за Бетис, а в 63-ата и Кристиан Тейо не успя да се разпише. Алекс Морено пропусна нова възможност за гостите в 81-ата минута. Гостите все пак в четвъртата минута на добавеното време. Голът вкара Серхио Каналес.

Севиля държи второто място във временното класиране с 54 точки, на шест от лидера Реал Мадрид.

Съставът на Бетис е трети, но след двете си поредни победи в шампионата, не успя да спечели точки в Севиля и остава с 46 в актива си, на една пред четвъртия Атлетико Мадрид.