Двубоят между Бохум и Борусия (Мьонхенгладбах) от 27-ия кръг на германското футболно първенство бе прекратен в 77-ата минута от рефера Бенямин Кортус заради хвърлена чаша с бира към един от страничните съдии, съобщава БНР.

Срещата бе спряна при резултат 2:0 в полза на гостите, които поведоха чрез Аласан Плеа в 55-ата минута, а Брийл Емболо удвои в 61-ата.

10 минути по късно един от страничните арбитри бе ударен от чаша, хвърлена от трибуните. Футболистите и реферите се прибраха в съблекалните, а малко по-късно стана ясно, че мачът няма да се поднови.

Спортният директор на Бохум Себастиан Шиндзелорц определи като “огромен позор” прекратяването на срещата.

“Желая всичко най-хубаво и скорошно оздравяване на пострадалия рефер. Това е огромен позор. За първи път в страната се разрешава мач пред 25 000 зрители и той не завърши. Изключително неприятно е, че се стигна до такъв финал”, каза той.