Франция победи с 2:1 Кот д'Ивоар в контролна среща, играна на "Стад Велодром" в Марсилия.

Успехът за световните шампиони не дойде никак лесно, след като гостите, предвождани от голмайстора на Аякс - Себастиан Алер, оказаха сериозна съпротива.

Гостите поведоха в 19-ата минута, когато Никола Пепе проби страхотно и стреля от наказателното поле, преодолявайки Юго Лорис с прецизен удар.

Франция изравни в 23-ата минута. Тео Ернандес центрира перфектно, Оливие Жури засече и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл за 1:1!

После и двата отбора имаха хубави шансове за гол, но "петлите" стигнаха до успеха в добавеното време на проверката.

Матео Гендузи центрира от корнер и намери по перфектен начин Орелиан Чуамено, който с глава оформи крайния резултат.

На 29 март хората на Дидие Дешан срещат Южна Африка в друга контрола, докато за Кот д'Ивоар предстои нов голям мач, този път срещу Англия.

Снимка: БГНЕС