Международната футболна федерация (ФИФА) ще достигне рекордните приходи от 7 милиарда долара за домакинство на Световното първенство в Катар през 2022 година, каза президентът Джани Инфантино на конгреса на организацията в Доха.
Той добави, че ФИФА е в добро финансово положение и че ще надмине целта си да спечели 6.4 милиарда долара през четирите години до 2022-а със сумата от 600 милиона долара.
Световната централа има ръст на приходите от телевизия, спонсорство и маркетинг въпреки пандемията на коронавирус, защото зрителите гледат повече телевизия и използват други нови платформи.
ФИФА заяви в своите отчети, че очаква правата за излъчване да поставят нов рекорд по време на финала на Световното първенство на 18 декември.
Повечето от приходите идват в сметките на ФИФА в годината на Световното първенство. И въпреки противоречията относно домакинството на Катар, приходите са скочили много след последния Мондиал в Русия 2018.
Световните футболни финали в Катар ще се проведат от 21 ноември до 18 декември. Инфантино коментира и защо ФИФА не е обсъждала въпросите около членството на Руския футболен съюз в организацията.
"Изключването на Руския футболен съюз не е добър вариант, тъй като е необходимо да се получат позиции от различни страни по време на конгресите", каза на пресконференция президентът на ФИФА.
Световната централа изключи три национални федерации Пакистан, Зимбабве и Кения заради различни нарушения.







Грешки при самостоятелно обслужване на кола - съвети от експерти
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Слънчево ще е утре до обяд, след това ще превали
Добруджа удари Славия като гост в битка за оцеляване
Радев, БНБ: Икономическата стабилност зависи от финансовата дисциплина
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар12:28 | 24 апр 2024 г.
20:41 | 31 мар 2022 г.
17:21 | 31 мар 2022 г.
Напиши коментар