Арсенал направи грешна стъпка в битката за място в Топ 4 на Англия, след като допусна да бъде разнебитен при гостуването си на Кристър Палас.

Домакините смазаха от бой "артилеристите" и логично записаха разгромно 3:0. Головете за Палас забиха Жан-Филип Матета (16), Джордан Аю (24) и Уилфред Заха (74-дузпа).

След тази загуба Арсенал остава на пето място в класирането с 54 точки, толкова има и Тотнъм, който е на заветната четвърта позиция. "Шпорите" имат по-добра голова разлика, но "артилеристите" са с един мач по-малко.

Така до края на първенството се очертава свирепа борба за четвъртото място, в която ще се намесят още Манчестър Юнайтед и Уест Хям.

От своя страна Кристъл Палас изигра страхотен мач и заслужено си взе победата и трите точки. Момчетата на Патрик Виейра се изкачиха на деветото място в класирането и са една от приятните изненади на сезона.