Волфсбург спечели убедително с 5:0 срещу Майнц в първи мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Гостите играха с човек по-малко от 23-ата минута след директен червен картон на Никлас Тауер.

Волфсбург реши мача още през първата част, когато паднаха и петте гола. Тимът поведе още в 8-а минута с гол на Йонас Винд, а в 21-а минута реферът отсъди дузпа за домакините и показа директен червен картон на Никлас Тауер за нарушението след преглед на ситуацията с ВАР.

Макс Крузе реализира за 2:0 от бялата точка, а останали с човек по-малко още в тази ранна фаза на мача, гостите нямаха сили да окажат съпротива и до края инкасираха още три гола.

Крузе вкара втория си гол в 35-а минута, а в 42-а и Винд отбеляза второто си попадение за 4:0. Крузе оформи хеттрик в добавеното време на първата част за крайното 5:0.

Волфсбург се изкачи на 11-о място в класирането с 37 точки, докато Майнц е девети с 39.