Пари Сен Жермен спечели 10-ата си титла на Франция, след като завърши 1:1 срещу Ланс и точката бе достатъчна, за за може тимът да е недостижим на върха 4 кръга преди края.

С успеха парижани се изравниха със Сент Етиен, чието последен триумф обаче е отпреди повече от 40 години.

Лео Меси вкара страхотен гол с удар извън наказателното поле, за да даде предимство на отбора си в 68-ата минута. По онова време гостите вече бяха останали с човек по-малко, но стигнаха до равенството в 88-ата минута, когато Корентен Жан успя да се разпише. Затова и феновете не се зарадваха чак толкова много.

„Жалко, че атмосферата бе такава. Футболът е нашата страст и ни се стараем максимално, за да ги радваме, така че е неприятно, че те реагираха така, но ще трябва да се справим с това” заяви Маркиньос.

Така треньорът Маурисио Почетино очаквано изведе отбора си до титлата, но неговото бъдеще със сигурност ще бъде обект на спекулации след поредното отпадане от Шампионската лига.