Трабзонспор стана шампион на Турция по футбол за седми път в историята и за пръв път от сезон 1983/84.

В мач от 35-ия кръг Трабзон направи домакинско равенство 2:2 с Анталияспор, което се оказа достатъчно на черноморския клуб за първа титла от 38 години насам. Три кръга преди края на Суперлигата на Турция Трабзонспор има 77 точки, а вторият Фенербахче е с 68, но с по-лоши показатели в директните мачове.

Датчанинът Андреас Корнелиус и Дорухан Токоз вкараха головете за Трабзон в 3-тата и в 62-рата минута, а за Анталия се разписаха Аласан Ндао и Хаджи Райт в 51-вата и в 80-ата минута. Ключовият момент в срещата обаче бе в 56-ата минута, когато при резултат 1:1 анголският полузащитник на гостите Фреди пропусна дузпа.

Равенството остави Анталияпор на седмо място в класирането с 52 точки,

Спечелената титла от Трабзонспор бе посрещната възторжено от изстрадалите фенове на тима, които нахлуха на терена след последния съдийски сигнал, а след това цяла нощ пяха песните на победата по улиците на черноморския град.